Toruń - fotografia ciążowa, noworodkowa,
dziecięca, rodzinna | tel.: 696 218 955
OFERTA SPECJALNA
Mini Sesje w Lawendzie
Oferta Last Minute
Ekspresowe Sesje Świąteczne
OFERTA SPECJALNA
Mini Sesje z okazji Dnia Matki - "Mama i Ja"
Bezpłatna CHECKLISTA
"Jak przygotować się do sesji ciążowej i/lub noworodkowej"
Bezpłatna CHECKLISTA
"Jak przygotować się do sesji ciążowej i/lub noworodkowej"

Sesja noworodkowa

Pierwsze dni życia dziecka to czas absolutnie wyjątkowy i niepowtarzalny, warto więc uwiecznić ten jakże ulotny czas w życiu każdego maluszka. Będzie to niezwykła pamiątka zarówno dla Was – rodziców, jak i samego dziecka, do której cała Wasza rodzina będzie wracała przez długie lata.

Kiedy należy wykonać sesję noworodkową?

Zdjęcia noworodkowe najlepiej wykonać pomiędzy 5. a 14. dniem życia dziecka. W tym okresie maleństwo pamięta jeszcze pozycje z życia w łonie mamy i chętnie je przybiera, a jego ciało jest bardzo elastyczne, dzięki czemu pozwala się swobodnie układać. W pierwszych dniach życia noworodek nie cierpi jeszcze na kolki i dużo śpi, dzięki czemu możliwe jest jego sprawne układanie, zakładanie wszelkiego rodzaju czapeczek, ubranek czy zmiany stylizacji.

Kiedy umówić się na sesję noworodkową?

Czas, w którym można wykonać sesję noworodkową to zaledwie kilka dni. Dlatego należy się na nią umówić, gdy maluszek jest jeszcze w brzuszku. Wówczas zapisujemy sobie prognozowany termin porodu. Gdy tylko noworodek pojawi się na świecie, prosimy rodziców o smsa z radosną informacją. Natomiast dokładny termin sesji ustalamy, jak tylko mama z dzieckiem wyjdą ze szpitala. Uwaga! Jeżeli przez 4-5 dni od informacji o narodzinach dziecka rodzice się z nami nie skontaktują, przyjmujemy że wyniknęły ważniejsze sprawy od sesji i nie trzymamy dłużej wolnego terminu.

Ile trwa sesja noworodkowa?

W zależności od wybranego pakietu oraz współpracy noworodka, sesja trwa od 2 do 4 godzin. Dużą część tego czasu stanowi karmienie oraz przytulanie dziecka. Samo wykonywanie zdjęć to zaledwie mała część naszego spotkania.

Jak przygotować się do sesji?

Zazwyczaj większość czasu podczas sesji noworodkowej zajmuje usypianie małego modela, dlatego aby ułatwić i przyśpieszyć jego zaśnięcie najlepiej, aby maluszek nie spał i nie jadł około 2 godzin przed zdjęciami. Czas na karmienie przewidziany jest przed wykonaniem pierwszych ujęć. Jeżeli dziecko karmione albo dokarmiane jest mlekiem modyfikowanym, prosimy zabrać go tyle, by starczyło na około 4 karmienia. Dodatkowo prosimy, by w dniu sesji maluszka nie smarować żadnym kremikiem, a wieczór przed sesją nie natłuszczać mocno jego skóry.

Co zabrać na sesję noworodkową?

Nasze studio tworzone było przede wszystkim z myślą o najmłodszych modelach. Znajduje się w nim przewijak, a także liczne dodatki potrzebne do wykonania pięknych i ciekawych zdjęć noworodkowych (gadżety, kocyki oraz ubranka).

Klientów prosimy tylko o zabranie podstawowych akcesoriów, bez których świeżo upieczony rodzic nie rusza się z domu – pieluszki (typu pampers), kocyk do okrycia maleństwa i smoczek, jeśli Państwa dziecko go używa.

Zdarza się, że podczas zmiany stylizacji, albo usypiania dziecka, rodzice przytulają dziecko nie zakładając mu wcześniej pieluszki, dlatego zawsze polecamy „na wszelki wypadek” wziąć coś dla siebie na przebranie.

Do zdjęć rodzinnych najlepiej przygotować koszulki/koszule/bluzki jednokolorowe, bez zbędnych napisów i wzorów. Najlepiej, żeby ubranie wszystkich członków rodziny było utrzymane w jednej kolorystyce (zazwyczaj zachęcamy do takich kolorów jak czerń, biel, beże, błękit, brąz). Pięknie wychodzą również zdjęcia rodzinne w stylu skóra do skóry (maleństwo na golaska, tata bez koszulki, a mamie zasłaniamy tylko piersi), ale ostateczna decyzja oczywiście należy do rodziców.

Bezpłatna CHECKLISTA
Jak przygotować się do sesji ciążowej i/lub noworodkowej
Dołącz do grona ponad 2000 subskrybentów naszego newslettera i otrzymaj bezpłatną listę kontrolną, która pomoże Ci przygotować się do sesji ciążowej i / lub noworodkowej.

Co jeszcze warto wiedzieć o sesji noworodkowej?

Sesje noworodkowe to sesje szczególne. Wymagają one nie tylko dobrej obsługi sprzętu fotograficznego oraz programu do obróbki zdjęć, lecz również, a może przede wszystkim, odpowiedniego postępowania z noworodkiem. Nasze umiejętności w pracy z najmłodszymi są efektem doświadczenia w opiece nad naszymi dziećmi, licznymi spotkaniami z położną oraz kursów fotografii noworodkowej prowadzonych przez jednych z najlepszych fotografów w Polsce i w Europie. Podczas pracy z noworodkiem priorytetem jest dla nas jego bezpieczeństwo i komfort. To do niego dostosowujemy rytm pracy. Pomieszczenie, w którym wykonywane są zdjęcia wcześniej wietrzymy i jeżeli jest taka potrzeba, ogrzewamy, jak do kąpieli. Maluszka układamy tylko w bezpieczne dla niego pozycje (często przy asekuracji rodziców). Wszystkie ciuszki, kocyki i owijki prane są w proszku dla niemowląt.

Kiedy następuje płatność za sesję?

Płatności za wybrany pakiet należy dokonać gotówką w dniu sesji, natomiast za dodatkowe ujęcia oraz odbitki rozliczamy się w dniu odbioru zdjęć, bądź przelewem na wskazane konto.

A co po sesji?

W ciągu 3 dni roboczych przesyłamy Państwu na wskazany adres e-mail zdjęcia poddane wstępnej selekcji. Spośród nich wybieracie te, które finalnie chcecie otrzymać i które poddajemy autorskiej obróbce graficznej. Gotowe zdjęcia zdajemy w ciągu 21 dni roboczych od momentu otrzymania od klienta informacji odnośnie wybranych zdjęć. Nie oddajemy nieobrobionego materiału.

Bezpłatna CHECKLISTA
Jak przygotować się do sesji ciążowej i/lub noworodkowej
Dołącz do grona ponad 2000 subskrybentów naszego newslettera i otrzymaj bezpłatną listę kontrolną, która pomoże Ci przygotować się do sesji ciążowej i / lub noworodkowej.
Nie musisz się obawiać – my też nie lubimy spamu! Twoje dane osobowe będą u nas w pełni bezpiecznie. Nie spamujemy i nie przekazujemy Twoich danych osobom i firmom trzecim. Twój adres email będzie przetwarzany zgodnie z naszą polityką prywatności.

Przetwarzamy wyłącznie Twoje następujące dane osobowe: imię, nazwisko, adres e-mail, numer telefonu, adres korespondencyjny, numer NIP, firmę, adres prowadzenia działalności gospodarczej. Administratorem danych osobowych jest Michał Barski, ul. Turystyczna 50d, 87-100 Toruń, NIP 5591791644, REGON 360047735, kontakt: photography@barscy.com. Dane osobowe będą przetwarzane w związku z realizacją umowy sprzedaży lub umowy o świadczenie usług drogą elektroniczną zawartej z wykorzystaniem serwisu internetowego. Jeżeli zaznaczysz drugi checkbox „Chcę zapisać się do newslettera”, Twój adres e-mail będzie wykorzystywany także do celu marketingu (art. 6 ust. 1 lit. f RODO). Dane osobowe będą przetwarzane do zakończenia trwania umowy oraz przez czas niezbędny do wywiązania się z obowiązków nałożonych przez przepisy prawa (rozliczenia, przedawnienia roszczeń). Podstawą przetwarzania danych osobowych jest wykonywanie umowy na Twoją rzecz. Jeżeli zaznaczysz checkbox „Chcę zapisać się do newslettera”, dane osobowe będą przetwarzane przez okres do dnia wypisania się z newslettera lub złożenia sprzeciwu wobec przetwarzania w ten sposób. Podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednakże brak ich podania uniemożliwia zawarcie umowy i świadczenie usług lub otrzymywanie wiadomości od nas. Przysługuje Ci prawo żądania dostępu do treści danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia oraz prawo do ograniczenia ich przetwarzania. Ponadto także prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, prawo do przenoszenia danych oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych. Posiadasz prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.

Przetwarzamy wyłącznie Twoje dane osobowe: imię, adres e-mail. Administratorem danych osobowych jest Michał Barski, ul. Turystyczna 50d, 87-100 Toruń, NIP 5591791644, REGON 360047735, kontakt: photography@barscy.com. Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych, na podstawie art. 6 ust. 1 lit. f) rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (RODO). Podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednakże brak wyrażenia zgody na przetwarzanie danych uniemożliwia otrzymywanie wiadomości od nas. Dane osobowe będą przechowywane przez okres do dnia wypisania się z newslettera. Przysługuje Ci prawo żądania dostępu do treści danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia oraz prawo do ograniczenia ich przetwarzania. Ponadto także prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, prawo do przenoszenia danych oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych. Posiadasz prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.

Przetwarzamy następujące dane osobowe: imię, nazwisko, adres e-mail, numer telefonu. Administratorem danych osobowych jest Michał Barski, ul. Turystyczna 50d, 87-100 Toruń, NIP 5591791644, REGON 360047735, kontakt: photography@barscy.com. Dane osobowe będą przetwarzane w celu odpowiedzi na zapytanie skierowane przy użyciu formularza kontaktowego oraz prowadzenie ewentualnego dalszego kontaktu na Twoje życzenie. Podstawą przetwarzania danych osobowych są czynności podejmowane przez nas na Twoje żądanie przed zawarciem umowy. Podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednakże brak ich podania uniemożliwia świadczenie ww. usługi. Dane osobowe będą przechowywane przez okres roku od daty wysłania zapytania. Przysługuje Ci prawo żądania dostępu do treści danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia oraz prawo do ograniczenia ich przetwarzania. Ponadto także prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, prawo do przenoszenia danych oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych. Posiadasz prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.

Otrzymuj zniżki oraz informacje na temat ofert specjalnych!
Zapisz się do naszego newslettera.
Obiecujemy nie zaśmiecać Twojej skrzynki niepotrzebnymi wiadomościami.
My też nie lubimy spamu! Twoje dane osobowe będą u nas w pełni bezpiecznie. Nie spamujemy i nie przekazujemy Twoich danych osobom i firmom trzecim.
Twój adres email będzie przetwarzany zgodnie z naszą polityką prywatności.